Zavřít reklamu

Není tomu tak dlouho, co se prohnala kauza s lootboxy a jak se zdá, ještě stále je toto téma aktuální. Nejenže tato praktika zvedla hráče z jejich křesel, ale rovněž i spoustu zákonodárců po celém světě. Vlády některých zemí tak hledají řešení z hlediska zákonů a někteří hráči se snaží proti lootboxům bojovat tak, že dané hry odmítají kupovat a podporovat.

Reklama

Belgická herní komise prošetřila situaci u her, kde se lootboxy aktivně využívají. Šlo zejména o hry Overwatch, Star Wars: Battlefront 2 a FIFA 18. Lootboxy byly označeny za novou formu gamblerství, a tak se některé společnosti jako EA, rozhodli celou tuto praktiku přepracovat. Nicméně Belgická herní komise situaci vyostřuje. Předložila návrh na trestní stíhání společností Electronic Arts, Activision Blizzard či Valve.

overwatch3

Dojde na soud či nikoliv?

Aby se předešlo soudním tahanicím, tak by se měly jednotlivé subjekty setkat a vyřešit celou záležitost smírem. Jednání by dle všeho měl vést sám ministr spravedlnosti Koen Geens. Otázkou je k čemu toto celé povede. Většina evropských komisí označila lootboxy za legální praktiku a mohlo by se tedy stát, že by nakonec byly zakázány jen v rámci Belgie.

Lootbox je typ jakési bedny či pokladu, který umožňuje hráči, aby se ve hře mohl zvýhodnit oproti ostatním a získat tak lepší skiny, vybavení, více peněz či různé urychlovače. Tyto balíčky jsou pochopitelně za reálné peníze, a to se některým nelíbí. K eskalaci tohoto problému došlo díky tomu, že pokud měl hráč zakoupené lootboxy, tak měl až nezměrnou výhodu proti ostatním hráčům.

Zdroj: gameindustry.biz

Diskuze k článku

Vložte vlastní komentář

celý text

Dnes nejčtenější

.